Dodane: 17 października 2021

Czyste ręce - zdrowia więcej!

15 października „Motylki” obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF i ma ono zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem chorób spowodowanych brakiem higieny rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Wykonaliśmy eksperyment, który pokazał nam jak bakterie i wirusy “uciekają” przed mydłem. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy plakat promujący mycie rąk i bawiliśmy się z piosenką „Ręce myjemy”.  Nie zabrakło też wesołych zabaw z pianą i balonikami z gumowych rękawiczek. Motylki już wiedzą w jaki sposób nie dać się zarazkom i wirusom oraz jak prawidłowo pozbyć się ich z rąk podczas mycia. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał mydełko i dyplom „Mistrza mycia rąk”.