Dodane: 2 listopada 2021

DZIEŃ DYNI

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, dlatego "Pszczółki" postanowiły zorganizować "Dzień dyni". W naszym przedszkolu obchodziliśmy go 25 października. Tego dnia główną rolę odgrywała dynia. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, pięknie prezentowały się w oryginalnych kostiumach dyniowych. Przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej wiele różnorodnych dań.  Były też zabawy, tańce, prace plastyczne, dyniowe przetwory, poczęstunek a na obiad pyszna i zdrowa zupa dyniowa. Składamy na ręce wszystkich rodziców serdeczne podziękowania za olbrzymie zaangażowanie w uświetnienie "Dnia dyni". Ten dzień był doskonałą okazją do promocji zdrowego odżywiania się i poszerzenia wiedzy i doświadczeń naszych przedszkolaków.