Dodane: 10 listopada 2021

„Dzień Postaci z Bajek u "Tygrysków"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada  i to właśnie tego dnia dzieci z grupy V przyszły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. ”Tygryski” wykazały się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.   Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od fasoli. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.