Dodane: 22 kwietnia 2021

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzone jest największe i najbardziej popularne na świecie święto ekologiczne – Światowy Dzień Ziemi. Jego celem stało się promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Jak co roku w naszym przedszkolu podjęto szereg działań wprowadzających dzieci w tę tematykę. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać środowisko i otaczającą nas przyrodę, segregować odpady a nawet, że można powtórnie je wykorzystać. Poznały także niebezpieczeństwa grożące środowisku naturalnemu ze strony człowieka. W każdej grupie zorganizowano wiele zajęć i zabaw z ekologią w tle: były prezentacje multimedialne, opowiadania, wiersze, piosenki, dzieci wykonywały prace porządkowe w ogródku przedszkolnym, sadziły i obserwowały rośliny, tworzyły prace plastyczne, plakaty oraz brały udział w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Wszystkie przedszkolaki zasłużyły na tytuł „Małego ekologa”.