Dodane: 16 czerwca 2022

Finansiaki – warsztaty edukacji ekonomicznej

W dniu 3 i 10 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty edukacji ekonomicznej dla dzieci przedszkolnych z projektu Finansiaki  pt: ,, Czego chcę, czego potrzebuję".  Warsztaty przeprowadzone zostały przez Dr Annę Bednarską i Dr Magdalenę Skrzypiec, które przyjechały do nas z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Podczas spotkania dzieci nauczyły się odróżniać potrzeby od  zachcianek, poznały też różne pojęcia takie jak ,,budżet rodziny'' oraz planowanie zakupów. Dowiedziały się również co to jest oszczędzanie. Na koniec uczestnicząc w zabawie ruchowej zamieniły się w ,, świnkę skarbonkę i monety''. Dziękujemy mamie Idalki z grupy ,, Tygrysków'', Pani Dr Annie Bednarskiej, za zorganizowanie interesującego spotkania, podczas którego przedszkolaki zdobyły potrzebną wiedzę, która przyda im się w życiu codziennym w przyszłości.