Dodane: 25 listopada 2021

Imieniny Lubartowa

22 listopada odchodziliśmy w naszym przedszkolu Imieniny Miasta. Jest to akcja edukacyjna przygotowana przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne i Muzeum Ziemi Lubartowskiej, w której nasze przedszkole uczestniczy od wielu lat. Właśnie to 22 listopada 1744 roku książę Paweł Karol Sanguszko zmienił nazwę miasta z Lewartowa na Lubartów (oczywiście za pozwoleniem króla).

„Lubartów w oczach dziecka” pod takim hasłem dzieci z grupy „Tygryski” wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne oraz napisały wiersze i opowiadania na temat naszego miasta. Wystawa powstałych prac została zorganizowana w holu przedszkola.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Lubartów – moje miasto”, a ich prace eksponowane będą na wystawie miejskiej.

Uroczyste obchody Imienin Miasta poprzedził cykl zajęć, podczas których dzieci poznawały historię i zabytki Lubartowa, godło miasta oraz flagę. Zdobytą wiedzę utrwalały poprzez wykonywanie prac plastycznych , tworzenie makiety miasta.

22 listopada, aby uczcić ten wyjątkowy dzień  wszystkie dzieci ubrały się  w barwy Lubartowa - na czerwono – niebiesko.