Dodane: 9 listopada 2021

„Książka moim przyjacielem” – projekt edukacyjny w grupie „Biedronki”

Głównym celem realizacji projektu było kształtowanie u dzieci nawyku obcowania z literaturą dziecięcą, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie „Biedronkom” właściwego kontaktu z książkami, zachęcanie do ich słuchania i przenoszenia się w świat baśni i fantazji. W celu realizacji projektu dzieci odwiedziły pobliską księgarnię, bibliotekę przedszkolną, poznały: historię pisma i druku, ich rodzaje, sposób powstania książek, nowe zawody, tworzyły teatrzyki, oglądały filmy edukacyjne. Rodzice włączyli się do projektu jako eksperci, pomogli dzieciom w wykonaniu własnej książeczki, dzielili się wiedzą, czytali bajki na dobranoc. Zakończeniem projektu było wyeksponowanie prac dzieci oraz ilustracji w holu przedszkola, quiz oraz Dzień Postaci z Bajek, w trakcie którego dzieci prezentowały swe baśniowe stroje.

Mamy nadzieję, iż odtąd książka stanie się wiernym przyjacielem „Biedronek”.