Dodane: 30 listopada 2021

Magiczne Andrzejki w „Piąteczce”

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu w wigilię Św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc uchylając wrota do nieznanej przyszłości. Wróżby miały pomóc w tym, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Obecnie Andrzejki stały się wspaniałą zabawą dostarczającą wielu radosnych przeżyć i emocji. Dzięki tradycyjnym wróżbom przedszkolaki dowiedziały się, co je czeka w przyszłości - tej bliskiej i tej odległej. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, ustawianie butów, kręcenie magicznym kołem, losowanie przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, poznanie imion nowych przyjaciół i zawodów a także wiele innych wróżb bardzo się dzieciom spodobało.  Ukoronowaniem zabaw były pląsy przy wesołej muzyce oraz słodki poczęstunek.