Dodane: 28 marca 2021

„Motylki” eksperymentują

Grupa III – MOTYLKI uwielbia różnego rodzaju zabawy badawcze i eksperymenty. Za pomocą bardzo łatwych eksperymentów dzieci obserwowały efekty reakcji różnych substancji z wodą. Jednym z ciekawszych, a zarazem spektakularnym doświadczeniem dla dzieci był eksperyment z wędrującą wodą. Można było obserwować, jak kolorowa woda zaczyna wędrować z jednego pojemnika do drugiego. Dzieci miały okazję stworzyć swój własny wulkan. Po dodaniu octu do sody oczyszczonej, nastąpiła reakcja i ku zaskoczeniu dzieci z wulkanu wypłynęła lawa. Ciekawą zabawą było mieszanie barwionej wody, w wyniku której powstawały barwy pochodne. Duże zainteresowanie wzbudziły efektowne smugi i kolorowy deszcz spadający z piankowej chmury. Przedszkolaki z wielką uwagą obserwowały zachodzące reakcje przyczynowo – skutkowe i wyciągały wnioski.