Dodane: 6 października 2021

„Motylki” poznają nasze miasto

W ostatnim tygodniu września „Motylki” odkrywały piękno naszego miasta – Lubartowa. Dzieci poznały herb miasta, który uwieczniły na zajęciach plastycznych. Wybrały się na wycieczkę po Lubartowie w celu obejrzenia miejsc użyteczności publicznej, obiektów zabytkowych i atrakcyjnych krajobrazowo. Podziwiały piękny Ratusz Miejski, zabytkowy Kościół Św. Anny i Pałac Sanguszków, a spacer alejkami parku wzbudził wiele radości. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w lokalnym Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie przedszkolaki obejrzały pamiątki oraz stroje ludowe naszego regionu. W sali „Motylki” stworzyły kącik regionalny, w którym umieściły pocztówki i zdjęcia naszej miejscowości. Z zaciekawieniem słuchały legend i ciekawostek dotyczących miasta – Lubartowa.