Dodane: 2 listopada 2021

Pieczemy chleb!

Każdy z nas lubi wyzwania. Wielką frajdą, wspaniałą zabawą oraz prawdziwym wyzwaniem dla dzieci z grupy "Pszczółek" było pieczenie chleba, które odbyło się 29 października. Podjęte działania związane były z realizacją kolejnego zadania z realizowanego w naszej grupie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała". W jego ramach dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych "Być dobrym jak chleb". Przedszkolaki poznały kolejne etapy powstawania chleba a następnie przygotowały ciasto chlebowe. Każdy miał swoje zadanie do wykonania: sypanie mąki, płatków owsianych, drożdży, soli i cukru, mieszanie składników, dodanie pestek dyni i słonecznika, formowanie kształtu. Wyrobione ciasto dzieci ułożyły w formach, odczekały chwilę, potrzebną do wyrośnięcia i umieściły formę w piekarniku. Wkrótce w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonego chleba. Chleb samodzielnie wykonany smakował najlepiej! Szkoda że nie można kupić takiego w sklepie!