Dodane: 12 listopada 2021

"Piękna nasza Polska cała"

Z okazji obchodów Święta Niepodległości oraz realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego  „Piękna Nasza Polska Cała” w naszym przedszkolu został przygotowany kącik o tematyce folkowej, regionalnej i patriotycznej oraz wystawa prac autorstwa Stanisława Węgielskiego lubartowskiego rzeźbiarza.

W dniu 10.11.2021 r. biało-czerwona kolorystyka strojów, kotylionów, wianków oraz odświętna dekoracja sprawiły, że Apel z okazji 11 Listopada stał się podniosłą chwilą, w której dzieci miały możliwość zaprezentować umiejętności artystyczne i zaśpiewania hymnu Mazurka Dąbrowskiego, wykonanie piosenki projektowej „Piękna Nasza Polska Cała”, recytacja wierszy patriotycznych oraz tańce ludowe.

Dzieci z grupy "Pszczółki" zaprojektowały „Kodeks patrioty” definiujący słowo „patriotyzm”. Podjęte działania miały na celu kształtowanie świadomości i postawy patriotycznej, symboli narodowych, poznanie tradycji, poszerzenia wiedzy na temat ojczyzny oraz doskonalenia umiejętności artystycznych.

Zintegrowanie dzieci z całej placówki oraz wspaniała współpraca miała na celu przybliżenie i zapoznania dzieci z naszą piękną historią Polski.