Dodane: 18 maja 2021

Poznajemy komputer

W drugim tygodniu maja dzieci z grupy „Motylki” realizowały tygodniowy cykl zajęć pt. „Poznajemy komputer” Podczas zajęć przedszkolaki poznały budowę komputera i jego funkcje, oglądały prezentację multimedialną i filmy edukacyjne. Dowiedziały się, że długie i nieodpowiednie korzystanie z komputera może szkodzić zdrowiu. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik komputerowy, gdzie dzieci miały możliwość samodzielnego korzystania z laptopów. Poznały program do pisania i program graficzny Paint i próbowały pracy w tych programach. Odbyły się również zajęcia z robotem edukacyjnym. Programując drogę robota dzieci rozwijały logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną. W ten sposób poznawały świat programowania wizualnego.