Dodane: 25 lutego 2021

Poznajemy kosmos

W drugiej połowie lutego przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Motylki” przeniosły się w tajemniczy świat gwiazd i planet. W salach pojawiły się kosmiczne dekoracje, a w kąciku zainteresowań zgromadzono książki tematyczne i albumy. Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty. Zastanawiały się też, czy na innych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety.

W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne min. rakiety, kolorowe planety, Ufo i kosmitów. W realizację naszych działań aktywnie włączyli się rodzice z gr. „Pszczółek” , którzy wspólnie z dziećmi wykonali w domu prace plastyczne. Można było podziwiać makiety układu słonecznego, kombinezon i kask astronauty oraz pojazdy i roboty kosmiczne.