Dodane: 18 maja 2021

Projekt „Budowle” w grupie „Żabek”

W maju w grupie „Żabek” realizowano tygodniowy projekt „Budowle”, który został zainicjowany zainteresowaniem dzieci różnorodnością budynków oraz literaturą dla dzieci. Stworzyliśmy siatkę dotyczącą tego, co już wiemy o budynkach, spisaliśmy zagadnienia, o których dzieci chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej, wyposażyliśmy kąciki tematyczne w fachowe czasopisma, projekty domów, ilustracje, materiały do przeprowadzania doświadczeń. Podczas spacerów dzieci oglądały pobliską zabudowę, wraz z rodzicami podziwiały charakterystyczne obiekty naszego miasta. W ramach projektu przedszkolaki poznały wygląd budowli z różnych stron świata, nazywały i eksperymentowały z materiałami, oglądały prezentacje multimedialne przybliżające pracę architekta, budowlańca, proces powstawania budynku. W trakcie zajęć i zabaw wznoszone były i tworzone budowle z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (także: z pomocą rodziców). Podsumowaniem projektu był quiz oraz wyeksponowanie w holu prac wykonanych przez dzieci. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju umiejętności motorycznych, społecznych, rozwinęła wyobraźnię i inwencję twórczą dzieci.