Dodane: 6 grudnia 2021

Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają!

„Motylki” biorą udział w projekcie ekologicznym „Działaj z imPETem”. Jest to projekt edukacyjny, podczas którego przedszkolaki poznają prawidłowe zasady segregowania odpadów i sposoby ich recyklingu. Podczas zajęć dzieci korzystały z przygotowanej witryny internetowej, gdzie mogły obejrzeć filmy edukacyjne m.in. „Podróże imPETa i Mieci”. W ten sposób poznały śmieciarkę Miecię, butelkę ImPETa i pana Kartonika, którzy przygotowali specjalne zadania dla naszych przedszkolaków. Uczyliśmy się zgniatać plastikowe butelki i zasad postępowania z odpadami, a w szczególności z odpadami z tworzyw sztucznych. Dodatkowo „Motylki” wspólnie z rodzicami wykonały w domu prace przestrzenne z odpadów pod hasłem „Coś nowego, mój kolego”. Realizacji omawianych treści towarzyszyły zabawy ruchowe, matematyczne oraz różnorodna aktywność plastyczna.