Dodane: 20 czerwca 2021

Pszczółki eksperymentują „Razem badamy, naukę odkrywamy"

Mali badacze mieli okazję przeprowadzić proste doświadczenia oraz obserwacje, a także stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonali eksperymenty wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Dzieci z pomocą nauczyciela wykonały niezwykły eksperyment pod nazwą Lampa Lava. Efekt był wręcz hipnotyzujący, gdyż na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki można patrzeć bez końca. Przedszkolaków zachwycił atrament, który znikał w gorącej wodzie, a pojawiał się po dodaniu octu! Pszczółki obserwowały również jak za pomocą papierowego ręcznika woda wędrowała do pustego naczynia. Ulubionym efektem doświadczeń są wybuchy! Wszystkie zabawy, w których coś się przelewa, wylewa i musuje, są idealne dla dzieci. Więc na koniec robiliśmy kolorowe wodne wulkany. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywać to co nieznane, a zarazem fascynujące.