Dodane: 25 kwietnia 2022

„Światowy Dzień Ziemi”

„Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” – Florian Plit.

22 kwietnia ubrane na zielono dzieci ze wszystkich grup obchodziły Dzień Ziemi, ekologiczne święto promujące postawę odpowiedzialności za naszą planetę. Przeprowadzono szereg działań: ciekawe zajęcia dydaktyczne, oglądanie filmów edukacyjnych, tańce i śpiewanie piosenek, wykonanie prac plastycznych, sianie i sadzenie roślin, rozwiązywanie zagadek oraz segregowanie śmieci do odpowiednio oznakowanych pojemników. Dzięki wdrożonym działaniom przedszkolaki uczyły się, jak chronić naszą planetę przed niszczącą działalnością człowieka, poznały zasady recyklingu śmieci oraz zachęcane były do ochrony naszego wspólnego domu. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości były medale oraz dyplomy „Przyjaciela przyrody”.