Dodane: 24 stycznia 2022

Święto Babci i Dziadka

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje.To oczywiście Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć Babć i Dziadków w naszym przedszkolu,  pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Miniony rok był trudny, gdyż czas pandemii  w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem są Babcia i Dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość Babci i Dziadka, za którą dzieci chciały serdecznie  podziękować.

Przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały krótkie programy artystyczne, tematycznie związane ze świętem. Występy zostały nagrane i zamieszczone na pocztach grupowych. Każdy przedszkolak przygotował dla swoich ukochanych Babć i Dziadków własnoręcznie wykonane upominki, które (jak mamy nadzieję) sprawą wiele radości obdarowywanym.

Babcie, Dziadkowie życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !