Dodane: 26 lutego 2021

Tablica multimedialna

Już od kilku tygodniu w naszym przedszkolu dzieci korzystają z tablicy multimedialnej. Jest to świetna pomoc dzięki której nasze zajęcia są jeszcze bardziej atrakcyjne. Przedszkolaki na dużym ekranie oglądają filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Tablica służy też do pisania, malowania obrazów, układania puzzli, rozwiązywania zagadek logicznych oraz zabaw ruchowych.

Dzięki niej dzieci bardzo chętnie rozwiązują zadania jednocześnie ucząc się posługiwania nową technologią. Programy z których korzystamy mają możliwość różnicowania stopnia trudności, dzięki temu mogą z niej korzystać wszystkie grupy. To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Metodą wychowania i nauczania w wieku przedszkolnym jest zabawa – praca z tablicą multimedialną umożliwia i zaspakaja tę potrzebę, gdyż oprócz wartości edukacyjnych daje ona możliwość aktywnej rozrywki, którą dzieci bardzo lubią.