Dodane: 23 maja 2022

Wycieczka do lasu

Przedszkolaki z najstarszych grup wybrały się na wycieczkę na ścieżkę edukacyjną „Kopanina”. Po leśnych ścieżkach oprowadzali nas leśniczy, opowiadając o swojej pracy, zwierzętach oraz roślinności występującej w lesie. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy oraz runo leśne. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić oraz,  że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.