Dodane: 30 września 2021

Z wizytą u Zamojskich w Kozłówce

23 września Tygryski z Motylkami wybrały się na wycieczkę do Kozłówki, gdzie wspólnie zwiedzali kompleks pałacowo- parkowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały piękne arcydzieła sztuki: obrazy, meble, porcelanę, rzeźby, zegary czy bogate zbiory biblioteczne. Przez chwilkę mogli poczuć się jak prawdziwi książęta. Piękne kolorowe sale, eksponaty, które do dnia dzisiejszego zachowały swój blask i czar zrobiły duże wrażenie na dzieciach. Dopełnieniem naszej podróży była powozownia, w której zobaczyliśmy pojazdy konne, zabytkowe rowery i bycykle. Zastanawialiśmy się jak to było możliwe jeździć na takich dziwnych rowerach. Spacerując parkowymi alejkami, mogliśmy słuchać śpiewu ptaków, podziwiać kolorowe pawie, piękną roślinność i bogate kolory jesieni które królowały podczas spacerów.