Dodane: 22 stycznia 2021

Zimowe zabawy na śniegu

Korzystając z uroków zimy nasze przedszkolaki chętnie bawią się w śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Pomysłów na zabawę jest bardzo dużo: od zjeżdżania na sankach, poprzez robienie aniołka na śniegu, rzucanie śnieżkami, aż do szukania śladów na śniegu. Podczas zabaw dzieci wykazują się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu.

Bawiąc się śniegiem poznają jego właściwości, a jednocześnie rozwijają sprawność ruchową, hartują się oraz co najważniejsze czerpią radość ze wspólnej zabawy. Tegoroczna zima wyjątkowo dopisała - było mroźno, biało i pięknie. Wspólnymi siłami udało nam się ulepić dużego bałwana, a nawet kilka bałwanków, które mamy nadzieję, że zostaną z nami na dłużej. Przedszkolaki pamiętają również o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.