Dodane: 18 lutego 2022

„Motylki” poznają sposoby walki z wirusem.

W ramach działań prozdrowotnych, rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia i MEiN w grupie IV-  „Motylów” odbyły się zajęcia, których głównym celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat dróg rozprzestrzeniania się wirusów oraz sposobów zapobiegania infekcjom. Podczas cyklu zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy dbać o zdrowie oraz, jak ważne są szczepienia ochronne. Przedszkolaki  z uwagą wysłuchały bajki pt.  „Wirus” z której to dowiedziały się skąd na świecie wzięły się wirusy i  jak należy się wystrzegać tego niechcianego bohatera bajki. Realizacji omawianych treści towarzyszyły zabawy ruchowe, matematyczne i różnorodna aktywność plastyczna. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik lekarski, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w badaniach na niby i zaliczyć szczepienia. Każdy dzielny przedszkolak, który w zabawie poddał się szczepieniu został bohaterem w walce z wirusem i otrzymał kolorową naklejkę – DZIELNY PACJENT.