Dodane: 23 maja 2022

„Motylki”  z wizytą w bibliotece

19 maja dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. Przedszkolaki zwiedziły całą bibliotekę i uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, na których poznały etapy powstawania książki i obejrzały prezentację rodzajów książek m.in.  największą książkę i najmniejszą. Wspólnie z panią bibliotekarką  rozwiązywały krzyżówkę związaną z postaciami z bajek i baśni. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki.  Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom działy tematyczne, na jakie podzielone są książki. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia takie jak czytelnia i wypożyczalnia. Mogły również obejrzeć  książki zgromadzone w dziecięcym księgozbiorze i przejrzeć kolorowe czasopisma w czytelni.  Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom kolorowe zakładki do książek. Spotkanie odbyło się w serdecznej  i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.