Dodane: 19 czerwca 2022

Truskawkowo u "Żabek"

Wszystkie dzieci w przedszkolu dobrze wiedzą, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać. Oznacza to, że należy spożywać duże ilości owoców i warzyw. Ponieważ rozpoczął się sezon truskawkowy właśnie te smaczne i zdrowe owoce przedszkolaki wykorzystały do zrobienia zdrowego napoju.  Dzień wcześniej „Żabki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego „Zieleniaka” gdzie miały możliwość obserwować pracę ekspedientki, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz utrwaliły znajomość wyglądu i nazw warzyw i owoców. Największą frajdę sprawiło dzieciom dokonanie wspólnego zakupu – truskawek z których następnego dnia w przedszkolu zrobiliśmy pyszny koktajl truskawkowo jogurtowy. Przygotowanie koktajlu sprawiło dzieciom dużo radości, a najprzyjemniejsza część zajęć to oczywiście degustacja. Było pysznie i zdrowo, po koktajlu ani śladu - na buziakach zostały tylko różowe wąsiki.