Dodane: 2 kwietnia 2021

Wielkanoc na wsi w grupie Tygrysków

„Przyszła wiosna, dobra wiosna, a z nią pora wielkanocna. Święta, święta wielkanocne, jak wesoło, jak radośnie…”. Tymi słowami rozpoczęło się barwne, pełne radości przedstawienie „Wielkanoc na wsi”, które przybliżyło piękne zwyczaje i tradycje wielkanocne - chodzenia z zielonym drzewkiem – gaikiem i kogucikiem wielkanocnym czy tradycją Lanego Poniedziałku. Występ uświetniły również pięknie wykonane przez małych artystów lubelskie tańce ludowe. Na koniec przedszkolaki smakowały pysznych, świątecznych wypieków – mazurka i bab wielkanocnych przygotowanych przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedstawienia, Tatusiowi Gabrysi za nagranie oraz Rodzicom Bartka za świąteczne wypieki.