Dodane: 30 września 2021

"Tygryski" z wizytą u Burmistrza

W czwartek 30.09.2021r. w gabinecie Burmistrza Krzysztofa Paśnika gościła grupa „Tygrysków”, dzieci zaprezentowały Burmistrzowi swój program, który we wrześniu realizowały „Lubartów - Moje Miasto”. Celem programu było kształtowanie u dzieci więzi z najbliższym środowiskiem, z ich "małą ojczyzną" poprzez poznanie historii, kultury, tradycji i zwyczajów oraz przyrody, zachęcanie dzieci do dzielenia się własnymi przeżyciami podczas wycieczki, poszerzanie spostrzeżeń i doświadczeń w zetknięciu się z nieco odmiennym otoczeniem. Dopełnieniem naszego projektu była wycieczka do Urzędu Miasta, zwiedzanie Ratusza  i spotkanie z Burmistrzem, do którego dzieci miały mnóstwo pytań, jak wygląda praca pana Burmistrza?, czym się zajmuje?, z kim się spotyka?, oraz z jakie problemy napotyka na swojej drodze w zarządzaniu miastem? Tygryski miały okazję przez chwilkę zamienić się w włodarza naszego miasta i usiąść na słynnym burmistrzowym fotelu. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane przepysznymi krówkami oraz małym upominkiem.