Dodane: 16 grudnia 2020

Zdrowo jemy w przedszkolu i w domu

W drugim tygodniu grudnia dzieci z grupy Pszczółki realizowały tygodniowy cykl zajęć „ Moje zdrowie i bezpieczeństwo” po czym samodzielnie wykonały zdrowe kanapki. Działania poprzedziła pogadanka „ Burza mózgów” na temat zdrowego odżywiania się, co to jest zdrowe odżywianie i na czym polega?. Dzieci razem z Panią przygotowały piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, dowiedziały się, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Samodzielnie układały produkty, które są zdrowe eliminując produkty mające złe wartości odżywcze. Na koniec zajęć Pszczółki podjęły wielkie wyzwanie, gdzie samodzielnie miały przygotować dla siebie pyszne zdrowe kanapki. Na początku omówiliśmy zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu dłoni i założeniu fartuszków przystąpiliśmy do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały masłem pieczywo, a następnie układały na nim wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbanie o higienę. Można śmiało powiedzieć, że dzieci bardzo lubią kolorowe i świeże warzywa, a najlepiej jak własnoręcznie mogą wykonać swoje ulubione kanapki wtedy zajadają je z apetytem.